Bayram Mesajı

 Kösedere Muhtarı

Bayramlar, toplumumuzdaki dayanışmayı ve yardımlaşmayı güçlendiren, insanları sıkıntı ve kaygılardan uzaklaştırarak, dostluğun, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin yoğun olarak yaşandığı özel günlerdir.

Bizleri milletçe sevgi ve saygı bağları ile birleştiren, birlik ve beraberliğimizin güçlenmesine vesile olacak  bir Kurban Bayramına daha huzur, güven, birlik ve beraberlik ortamı içerisinde ulaşmanın büyük mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.

Birlik ve beraberliğimizin temel taşlarından olan  bayramları; insanların birbirine yakınlaşması, kaynaşması, üzüntülerin yerini sevincin alması, kardeşlik ve dostluk bağlarının canlanması, birliğimizin daha da güçlenmesi için fırsat olarak değerlendirmeliyiz.

Unutulmamalıdır ki, güçlü bir toplumsal yapısının oluşturulması; aklın ve bilimin yol göstericiliğinden ayrılmayan, öz değerlerine bağlı, çalışmayı, güzel ahlaklı olmayı ilke edinen erdemli kuşaklar yetiştirilmesi ile mümkündür. Bu nedenle, birey ve toplum yaşamında çok önemli bir yeri bulunan bayramlar, çocuklarımıza tüm gerekleriyle, anlamına uygun biçimde yaşatılmalı, sevgi, saygı ve dostluk bağlarını güçlenmesi amacıyla en iyi biçimde değerlendirilmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramının; ülkemizin huzur, güven ve mutluluğuna; karşılıklı dayanışma ve hoşgörü fikrinin daha da güçlenmesine, gelenek ve göreneklerimizin yaşatılmasına, tüm insanlık için barış ve huzur getirmesine vesile olmasını diler, sevgi ve saygılar sunarım.

Kösedere Köyü Cami İmamı İbrahim Donkar Bayram Namazında1831 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam27
Toplam Ziyaret164697
Sanal Mezarlık

 

Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar8.11548.1479
Euro9.59079.6291
Saat